Základní informace - Pravidla - O světě - Obecné znalosti
Pravidla
...

Značení

A. budovy

herní objekt/věc neherní značení
budova Částečně stany, boudy, jinak provázek.
dveře U stanů je to jasné, u provázků klacek nebo laťka. Ke každým dveřím patří cedulka s informací o kvalitě dveří (materiál) a zámku.
zámek Zámek symbolizuje papír s vykresleným okrajem klíče. Po strannách tohoto zámku jsou posunovací lístečky se stavem zámku ODEMČENO / ZAMČENO. Pakliže máte klíč, stačí jej přiložit do obtisku a povystrčit lísteček.
klíč Klíče jsou z jekoru přibližně 10-15cm dlouhé. Důležité je, že každý má svůj specifický tvar.
podzemí Podzemní komory, tunely jsou vyznačeny také bílými provázky, je na nich pověšen hnědý krepák.
vchody Jakýkoliv vchod do podzemí, do jeskyně, do dungeonu musí být vyznačen informačním listem.

U oken budov se předpokládá, že jsou zamřížovaná, jelikož kdyby někdo hrál prolézání oknem, mohl by budovu neherně vážně poškodit!


B. zbraně a štíty

materiál barva stužky
železo červená
stříbro stříbrná
zlato zlatá
inur modrá
+magická zbraň tu laik většinou nepozná

C. předměty

Předměty by většinou měly být reálné, pokud nebudou, použijeme lístečky. Kouzelné předměty budou mít na sobě papírek s popisem svých efektů. Papírek si smí číst pouze postava, která dokáže účinky předmětu poznat!

Může se vám stát, že ve hře uvidíte neznámou nějakou značku, která se tady nezmiňuje, dejme tomu bílý krepák na stromě. Pokud se tak stane, chovejte se jako kdyby žádná značka neexistovala, jde o symbol něčeho, co vaše postava nerozpozná.


D. neherní

Osoba, která v aktuální situaci nehraje je neherní, tudíž musí mít na hlavě bílou pásku. Taková postava se ve hře zrovna nevyskytuje nebo jen není vidět.

Okrajové části a konec herní plochy bude označen červeným krepákem. I ke kraji je samozřejmě možné přijít blíže, ale nedoporučuje se překročit herní plochu.

Zpět
Autor: ...