Základní informace - Pravidla - O světě - Obecné znalosti
O světě
...

Popis prostředí

Jak se nejspíš domníváte po přečtení úvodu, Norgath V se bude odehrávat v onom starém hradišti v pohraničí. Zde se o něm dozvíte to nejdůležitější.

Hradiště nechal postavit norgathský šlechtic Radval Torsid poté, co v Mlhavských kopcích objevil tak bohaté surovinové zdroje, že by se mu vyplatilo tam těžit i přes mimořádně špatnou dostupnost místa. Naneštěstí se záhy po dostavěí hradiště zjistilo, že těžba nebude moci probíhat. V dolech takřka neustále docházelo k závalům, na budovy umístěné v lese padaly větve tak často, že nemohlo jít o náhodu a téměř denně se některý z dělníků nevrátil z práce. Šlechtic věděl, že přijde o obrovské množství peněz, pokud nebude schopen těžit, ale nakonec neměl na vybranou a jeho lidé z lesa museli stáhnout. Hradiště zůstalo několik desítek let v podstatě neobydlené a chátralo.

Asi před rokem dorazily od místních usedlíků zprávy že les se z neznámých důvodů uklidnil, a že se podařilo v omezené míře obnovit těžbu v jednom z dolů. Radval byl tou dobou již po smrti a právoplatným majitelem hradiště je teď jeho syn Arlen Torsid. Ten po příchodů Anaků projevil velké sympatie k jejich odpůrcům a velkoryse se nabídl, že jim hradiště poskytne jako útočiště. Jeho nabídku až s překvapivou horlivostí přijala skupinka mágů z Larlattské univerzity a několik vysoce postavených členů Řádu Iawen. Přidali se k nim i monoho dalších, od nuzáků a vesničanů, z nichž mnozí neumějí číst, až po zámožné a učené jedince. S nimi přichází i hodně řemeslníků, aby hradiště zrekonstruovali a připravili na případné obležení. Na průběh prací má dohlížet takzvaná Obchodní Prospekce.

Těžba se rychle obnovuje a hradby a nové stavby obyvatelům doslova rostou před očima. Bohatší členové “odboje” totiž do stavby mnohdy investují vlastní peníze. Před několika dny se v lese našel zavřený vstup zřejmě vedoucí kamsi do podzemí, ale zatím se ho nepodařilo otevřít. Mágové a klerici ovšem objevu věnují mimořádnou pozornost. Přestože les se “uklidnil”, výpravy do dolů stále vyžadují velkou opatrnost. Pořád se totiž jedná o divočinu, i když v ní zrovna nepůsobí nadpřirozené síly.

Autor: ...

...

Mapy

Zdůraznění! nová aktualizovaná mapa Zdůraznění!

Autor: ...